Ваш гид в законодательстве Республики Беларусь


Печать

Указ Президент РБ 294 23.06.2014 Аб узнагароджанні дзяржаўнымі ўзнагародамі Рэспублікі Беларусь

УКАЗ ПРЭЗІДЭНТА РЭСПУБЛІКІ БЕЛАРУСЬ чэрвеня 2014 г. № 294

Аб узнагароджанні дзяржаўнымі ўзнагародамі Рэспублікі Беларусь

За шматгадовую плённую працу, узорнае выкананне службовых абавязкаў, дасягненне высокіх вытворчых паказчыкаў у аўтамабілебудаванні, дарожным будаўніцтве, прамысловасці, сельскай гаспадарцы, значны асабісты ўклад у развіццё інфармацыйных тэхналогій, аховы здароўя, сацыяльнай абароны насельніцтва, сферы гандлёвага абслугоўвання, дасягненні ў галіне навукі, адукацыі, мастацтва, культуры і спорту:

1. Узнагародзіць:



ордэнам Айчыны I ступені

Пакрышкіна – генеральнага дырэктара адкрытага акцыянернага Уладзіміра Іванавіча таварыства «Пеленг»



ордэнам Айчыны III ступені

Лучанка – старшыню грамадскага аб’яднання «Беларускі саюз Ігара Міхайлавіча кампазітараў» Масіенку – дырэктара адкрытага акцыянернага таварыства «АГАТ – Юрыя Іванавіча сістэмы кіравання» – кіруючая кампанія холдынгу

«Геаінфармацыйныя сістэмы кіравання» Рыбіна – дырэктара адкрытага акцыянернага таварыства Уладзіміра Іванавіча «558 Авіяцыйны рамонтны завод»



ордэнам «За службу Радзіме» III ступені

Навіцкага – старшага афіцэра аддзялення аддзела аператыўнага Андрэя Іосіфавіча ўпраўлення 16-й пагранічнай групы пагранічнай

службы, капітана (пасмяротна)



ордэнам Пашаны

Афончанку – генеральнага дырэктара адкрытага акцыянернага Пятра Іванавіча таварыства «Камінтэрн» Бялоцкага – генеральнага дырэктара адкрытага акцыянернага Пятра Васільевіча таварыства «ДАРОРС» Воўка – генеральнага дырэктара адкрытага акцыянернага Віталія Міхайлавіча таварыства «Мінскі завод колавых цягачоў» Кастраміцкага – дырэктара адкрытага акцыянернага таварыства Сяргея Міхайлавіча «КБ Радар» – кіруючая кампанія холдынгу «Сістэмы

радыёлакацыі» Луцык – дырэктара адкрытага акцыянернага таварыства «Вялікі Вольгу Аляксееўну Двор» Стаўбцоўскага раёна Трафіменку – дырэктара вытворча-творчага прыватнага ўнітарнага Уладзіміра Паўлавіча прадпрыемства «ДЫЗАЙН-СТУДЫЯ СЭНС» Цэпкалу – дырэктара дзяржаўнай установы «Адміністрацыя Парка Валерыя Вільямавіча высокіх тэхналогій» медалём «За адзнаку ў воінскай службе»

Аксёнава – афіцыйнага прадстаўніка Дзяржаўнага пагранічнага Пятра Іванавіча камітэта ў Пасольстве Рэспублікі Беларусь у Расійскай

Федэрацыі ўпраўлення Дзяржаўнага пагранічнага

камітэта, палкоўніка Быстрова – спартсмена-інструктара 2-га аддзела дзяржаўнай Антона Альбертавіча установы «Спартыўны камітэт Узброеных Сіл

Рэспублікі Беларусь», малодшага сяржанта Гурыновіча – старшага парашутыста ўзвода дэсантнай падрыхтоўкі Антона Уладзіміравіча-й асобнай роты аховы і абслугоўвання камандавання

сіл спецыяльных аперацый Узброеных Сіл, сяржанта Пазднякова – спартсмена спартыўнага ўзвода спартыўнай роты Ілью Сяргеевіча-га аддзела дзяржаўнай установы «Спартыўны камітэт

Узброеных Сіл Рэспублікі Беларусь», радавога



медалём «За адзнаку ў ахове грамадскага парадку»

Грыднева – камандзіра 3-й групы спецыяльнага прызначэння Сяргея Міхайлавіча спецыяльнага атрада хуткага рэагавання вайсковай часці унутраных войскаў Міністэрства ўнутраных спраў,

капітана



медалём «За адзнаку ў ахове дзяржаўнай граніцы»

Астапука – кантралёра-інструктара аддзялення службы сабак Юрыя Леанідавіча аддзялення пагранічнага кантролю 86-й пагранічнай

групы пагранічнай службы, прапаршчыка Астроўскага – начальніка змены аддзялення пагранічнага кантролю Дзмітрыя Ігаравіча-й пагранічнай групы пагранічнай службы, старшага

прапаршчыка Ельніцкага – намеснiка начальнiка аператыўнага ўпраўлення – Валерыя Аляксандравіча начальніка аддзела атрада пагранічнага кантролю

«Мінск» пагранічнай службы, падпалкоўніка Заблоцкага – старшага афіцэра аддзялення аддзела службы Сяргея Віктаравіча аператыўнага ўпраўлення 18-га пагранічнага атрада

пагранічнай службы, старшага лейтэнанта Курзова – старшага афіцэра аддзялення аддзела службы Вячаслава Міхайлавіча аператыўнага ўпраўлення 19-й пагранічнай групы

пагранічнай службы, старшага лейтэнанта Лобаня – старшага афіцэра аддзялення вайсковай часці 1250 Ігара Уладзіміравіча пагранічнай службы, капітана Мілешку – намесніка начальніка лётна-метадычнага аддзела – Віктара Цімонавіча начальніка службы бяспекі палётаў асобнага

авіяцыйнага атрада пагранічнай службы, падпалкоўніка Пракаповіча – старшага афіцэра аддзялення службы аператыўнага Яўгена Генадзьевіча ўпраўлення 15-й пагранічнай групы пагранічнай

службы, старшага лейтэнанта медалём «За працоўныя заслугі»

Бабарыкіна – дырэктара адкрытага акцыянернага таварыства Яўгенія Аляксандравіча «ВОЛАТАЎТА» Бароху – начальніка 34-га аддзела 3-га спецыяльнага Аляксандра Фёдаравіча канструктарскага ўпраўлення адкрытага акцыянернага

таварыства «АГАТ – сістэмы кіравання» – кіруючая

кампанія холдынгу «Геаінфармацыйныя сістэмы

кіравання» Беразюк – аператара аўтаматызаванага раскройнага комплексу Таццяну Сяргееўну раскройнага цэха адкрытага акцыянернага таварыства

«Камінтэрн» Васількова – начальніка ўпраўлення аховы здароўя Гомельскага Мікалая Андрэевіча аблвыканкама Верамеюка – намесніка начальніка Брэсцкай мытні па пытаннях Віктара Пятровіча развіцця мытнай інфраструктуры Верушэўскага – дырэктара дзяржаўнай установы сацыяльнага Станіслава Альфонсавіча абслугоўвання «Аляксандроўскі псіханеўралагічны дом-

інтэрнат для састарэлых і інвалідаў» Вiскушэнка – аператара вакуумна-напыляльных працэсаў вытворчасцi Людмiлу Мiхайлаўну фiлiяла «Завод паўправаднiковых прыбораў»

адкрытага акцыянернага таварыства «IНТЭГРАЛ» –

кiруючая кампанiя холдынгу «IНТЭГРАЛ» Гавiнчык – галоўнага тэхнолага вытворчасцi № 2 фiлiяла Людмiлу Уладзiмiраўну «Транзiстар» адкрытага акцыянернага таварыства

«IНТЭГРАЛ» – кiруючая кампанiя холдынгу

«IНТЭГРАЛ» Галавача – галоўнага інжынера адкрытага акцыянернага таварыства Андрэя Альбертавіча «Мінскі завод колавых цягачоў» Гардзея – намесніка дырэктара па радыёкантролі і Валерыя Вітальевіча радыёэлектроннай барацьбе адкрытага акцыянернага

таварыства «КБ Радар» – кіруючая кампанія холдынгу

«Сістэмы радыёлакацыі» Грэбнева – першага намесніка старшыні Віцебскага аблвыканкама Генадзя Іванавіча Даніловіч – аператара агрэгата па прамым ліцці нізу на абутак Тамару Міхайлаўну сумеснага закрытага акцыянернага таварыства «Отыка» Добкіна – старшыню савета дырэктараў кампаніі «ЭПАМ Сістэмз» Аркадзія Міхайлавіча Дудараву – старшую медыцынскую сястру ўстановы «Дуянаўскі Алену Уладзіміраўну дом-інтэрнат для састарэлых і інвалідаў» Кіслага – намесніка дырэктара па развіцці сумеснага таварыства Уладзіміра Іванавіча з абмежаванай адказнасцю «Гейм Стрім» Кукраш – вядучага iнжынера-тэхнолага вытворчасцi 12 фiлiяла Ганну Бранiславаўну «Завод паўправаднiковых прыбораў» адкрытага

акцыянернага таварыства «IНТЭГРАЛ» – кiруючая

кампанiя холдынгу «IНТЭГРАЛ» Купрыянчык – намесніка начальніка аддзела кантролю дастаўкі тавараў Ірыну Фёдараўну Мінскай рэгіянальнай мытні Ламаку – дэкана факультэта завочнага навучання ўстановы Аляксандра Віктаравіча адукацыі «Беларускі дзяржаўны ўніверсітэт інфарматыкі

i радыёэлектронікі» Лынькова – загадчыка кафедры аховы інфармацыі ўстановы Леаніда Міхайлавіча адукацыі «Беларускі дзяржаўны ўніверсітэт інфарматыкі

i радыёэлектронікі» Макарэвіча – намесніка начальніка 5-га спецыяльнага Іосіфа Іосіфавіча канструктарскага ўпраўлення адкрытага акцыянернага

таварыства «АГАТ – сістэмы кіравання» – кіруючая

кампанія холдынгу «Геаінфармацыйныя сістэмы

кіравання» Мацюшэўскага – вядучага iнжынера-тэхнолага вытворчасцi № 4 фiлiяла Анатолiя Пятровiча «Транзiстар» адкрытага акцыянернага таварыства

«IНТЭГРАЛ» – кiруючая кампанiя холдынгу

«IНТЭГРАЛ» Мукавозчыка – генеральнага дырэктара таварыства з абмежаванай Аляксандра Яўгеньевіча адказнасцю «Кіруючая кампанія холдынгу «СТ Група» Нівяркевіча – начальніка Ашмянскай мытні Івана Іванавіча Пігунова – дырэктара рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства Алега Iванавіча па інжынерных вышуканнях, праектаванні

аўтамабільных дарог, аэрадромаў і штучных

збудаванняў на іх «Белдзіпрадар» Сакалоўскага – загадчыка лабараторыі артапедыі і траўматалогіі Алега Анатольевіча дзіцячага і падлеткавага ўзросту дзяржаўнай установы

«Рэспубліканскі навукова-практычны цэнтр

траўматалогіі і артапедыі» Саладуху – генеральнага дырэктара адкрытага акцыянернага Вiталiя Аляксандравiча таварыства «IНТЭГРАЛ» – кiруючая кампанiя холдынгу

«IНТЭГРАЛ» Смольскага – начальніка аддзела экспартнага кантролю і ліцэнзавання Генадзя Аляксандравіча Дзяржаўнага ваенна-прамысловага камітэта Станавую – намесніка прарэктара па навукова-даследчай частцы Людмілу Спірыдонаўну ўстановы адукацыі «Беларускі дзяржаўны ўніверсітэт

інфарматыкі i радыёэлектронікі» Станкевіч – аздабляльніка вырабаў, паўфабрыкатаў, матэрыялаў Ганну Пятроўну сумеснага закрытага акцыянернага таварыства «Отыка» Халькова – машынiста аўтагрэйдара філіяла «Дарожна-будаўнічае Васілія Фёдаравіча ўпраўленне № 63» адкрытага акцыянернага таварыства

«Будаўніча-мантажны трэст № 8», г. Талачын Чарнякоўскага – дырэктара прыватнага навукова-вытворчага ўнітарнага Дзмітрыя Мікалаевіча прадпрыемства «НТЛаб-сістэмы» Юрчанку – намесніка начальніка ўпраўлення – начальніка аддзела Мікалая Мікалаевіча ваенна-тэхнічнага супрацоўніцтва ўпраўлення ваенна-

тэхнічнага супрацоўніцтва і развіцця экспарту

Дзяржаўнага ваенна-прамысловага камітэта Яшчука – начальніка філіяла «Дарожна-будаўнічае ўпраўленне Мікалая Рыгоравіча № 63» адкрытага акцыянернага таварыства «Будаўніча-

мантажны трэст № 8», г. Талачын



медалём Францыска Скарыны

Бібік – намесніка дырэктара па навуковай працы дзяржаўнай Ларысу Рыгораўну установы «Мемарыяльны комплекс «Брэсцкая крэпасць-

герой» Вашчулу – дырэктара дзяржаўнай установы адукацыі «Сярэдняя Уладзіміра Мікалаевіча школа № 24 г. Брэста» Героніка – артыста балета (саліста) – вядучага майстра сцэны Канстанціна Леанідавіча дзяржаўнай тэатральна-відовішчнай установы

«Нацыянальны акадэмічны Вялікі тэатр оперы і балета

Рэспублікі Беларусь» Данілаву – загадчыка кафедры эндакрыналогіі дзяржаўнай Ларысу Іванаўну установы адукацыі «Беларуская медыцынская акадэмія

паслядыпломнай адукацыі» Кошалева – загадчыка кафедры гісторыі новага і навейшага часу Уладзіміра Сяргеевіча Беларускага дзяржаўнага ўніверсітэта Леўданскую – артыста аркестра – вядучага майстра сцэны дзяржаўнай Алену Уладзіміраўну тэатральна-відовішчнай установы «Нацыянальны

акадэмічны Вялікі тэатр оперы і балета Рэспублікі

Беларусь» Лішчэнку – дырэктара – мастацкага кіраўніка ўстановы культуры Сяргея Юр’евіча «Магілёўская гарадская капэла» Малыхіну – загадчыка кафедры філасофіі ўстановы адукацыі Галіну Іванаўну «Беларускі дзяржаўны ўніверсітэт інфарматыкі

i радыёэлектронікі» Праўдзівец – артыста аркестра – вядучага майстра сцэны дзяржаўнай Тамару Уладзіміраўну тэатральна-відовішчнай установы «Нацыянальны

акадэмічны Вялікі тэатр оперы і балета Рэспублікі

Беларусь» Праўдзіна – члена грамадскага аб’яднання «Саюз пісьменнікаў Віктара Аляксандравіча Беларусі» Раманоўскую – намесніка генеральнага дырэктара па спецыяльных Марыну Генадзьеўну праектах дзяржаўнай установы «Цэнтр культуры

«Віцебск» Сняжыцкага – рэктара ўстановы адукацыі «Гродзенскі дзяржаўны Віктара Алякcандравіча медыцынскі ўніверсітэт» Хітрову – артыста балета (саліста) – вядучага майстра сцэны Людмілу Анатольеўну дзяржаўнай тэатральна-відовішчнай установы

«Нацыянальны акадэмічны Вялікі тэатр оперы і балета

Рэспублікі Беларусь» Шапялевіча – загадчыка кафедры тэарэтычнай фізікі ўстановы Васілія Васільевіча адукацыі «Мазырскі дзяржаўны педагагічны ўніверсітэт

імя І.П.Шамякіна» Шушкевіча – артыста дзяржаўнай установы «Нацыянальны Валерыя Мікалаевіча акадэмічны драматычны тэатр імя М.Горкага» Шырко – члена праўлення грамадскага аб’яднання «Саюз Васіля Аляксандравіча пісьменнікаў Беларусі»



2. Прысвоіць ганаровыя званні Рэспублікі Беларусь:



«Народны артыст Беларусі»

Кузняцову – артысту балета (салісту) – вядучаму майстру сцэны Канстанціну Анатольевічу дзяржаўнай тэатральна-відовішчнай установы

«Нацыянальны акадэмічны Вялікі тэатр оперы і балета

Рэспублікі Беларусь»



«Заслужаны артыст Рэспублікі Беларусь»

Гальцу – вядучаму майстру сцэны ўстановы культуры Васілю Мікалаевічу «Магілёўскі абласны драматычны тэатр» Ксёнцу – артысту аркестра, вядучаму майстру сцэны дзяржаўнай Уладзіміру Мікалаевічу установы «Заслужаны калектыў Рэспублікі Беларусь

«Нацыянальны акадэмічны аркестр сімфанічнай

і эстраднай музыкі Рэспублікі Беларусь»



«Заслужаны дзеяч мастацтваў Рэспублікі Беларусь»

Дзялендзіку – члену грамадскага аб’яднання «Саюз пісьменнікаў Анатолію Андрэевічу Беларусі» Паніну – галоўнаму рэжысёру дзяржаўнай тэатральна- Вячаславу Мікалаевічу відовішчнай установы «Маладзёжны тэатр эстрады»



«Заслужаны дзеяч культуры Рэспублікі Беларусь»

Сакаловай – галоўнаму дырыжору камернага хору дзяржаўнай Алене Канстанцінаўне установы «Гомельская абласная філармонія»



«Заслужаны дзеяч навукі Рэспублікі Беларусь»

Каваленi – акадэміку-сакратару Аддзялення гуманітарных навук Аляксандру Аляксандравічу і мастацтваў Нацыянальнай акадэміі навук Беларусі



«Заслужаны работнік адукацыі Рэспублікі Беларусь»

Маразевічу – рэктару Акадэміі кіравання пры Прэзідэнце Рэспублікі Анатолю Мікалаевічу Беларусь



«Заслужаны ўрач Рэспублікі Беларусь»

Вільчуку – дырэктару дзяржаўнай установы «Рэспубліканскі Канстанціну Усцінавічу навукова-практычны цэнтр «Маці і дзіця» Міністэрства

аховы здароўя Дубу – начальніку ўралагічнага аддзялення – урачу-ўролагу Ігару Дзмітрыевічу дзяржаўнай установы «432 ордэна Чырвонай Зоркі

галоўны ваенны клінічны медыцынскі цэнтр Узброеных

Сіл Рэспублікі Беларусь», палкоўніку медыцынскай

службы Радцэвіч – дэкану педыятрычнага факультэта дзяржаўнай установы Вользе Рыгораўне адукацыі «Беларуская медыцынская акадэмія

паслядыпломнай адукацыі»



«Заслужаны работнік прамысловасці Рэспублікі Беларусь»

Каралю – намесніку генеральнага дырэктара па эканоміцы Аляксандру Іванавічу і фінансах адкрытага акцыянернага таварыства «Пеленг» Самасюку – генеральнаму дырэктару рэспубліканскага ўнітарнага Уладзіміру Георгіевічу прадпрыемства «Навукова-практычны цэнтр

Нацыянальнай акадэміі навук Беларусі па механізацыі

сельскай гаспадаркі»



«Заслужаны будаўнік Рэспублікі Беларусь»

Паўлоўскаму – генеральнаму дырэктару адкрытага акцыянернага Тадэвушу Енрыкавічу таварыства «Мостабуд»



«Заслужаны работнік транспарту Рэспублікі Беларусь»

Горбелю – генеральнаму дырэктару адкрытага акцыянернага Мікалаю Васільевічу таварыства «Белмагістральаўтатранс»

Прэзiдэнт Рэспублiкi Беларусь А.Лукашэнка

Другие НПА

Постановление СМ РБ №604 от 20.06.2014 О внесении изменений в постановление Совета Министров Республики Беларусь от 1 июня 2007 г. № 744 Постановление СМ РБ №595 от 19.06.2014 О предоставлении полномочий Постановление СМ РБ №607 от 23.06.2014 О внесении изменений в постановление Совета Министров Республики Беларусь от 31 декабря 2010 г. № 1932 Постановление СМ РБ №611 от 24.06.2014 Аб выдзяленні сродкаў з рэспубліканскага бюджэту Постановление Минфин РБ №66 от 17.10.2013 О внесении изменений и дополнений в постановление Министерства финансов Республики Беларусь от 30 января 2009 г. № 8 и признании утратившими силу некоторых постановлений Министерства финансов Республики Беларусь и отдельного структурного элемента постановления Министерства финансов Республики Беларусь по вопросам деятельности бюджетных организаций Постановление ГК по имуществу РБ №15 от 26.05.2014 О признании утратившими силу постановления Комитета по земельным ресурсам, геодезии и картографии при Совете Министров Республики Беларусь от 17 мая 2005 г. № 18 и пункта 15 постановления Государственного комитета по имуществу Республики Беларусь от 27 июля 2006 г. № 16 Постановление Минсвязи РБ №9 от 09.06.2014 Об объекте почтовой связи, являющемся местом (учреждением) международного почтового обмена Постановление Палата представителей РБ №371-П5/IV от 18.06.2014 О проекте Закона Республики Беларусь "Об утверждении отчета об исполнении бюджета государственного внебюджетного фонда социальной защиты населения Республики Беларусь за 2013 год" Постановление Палата представителей РБ №372-П5/IV от 18.06.2014 О проекте Закона Республики Беларусь "Об утверждении отчета об исполнении республиканского бюджета за 2013 год" Постановление Палата представителей РБ №373-П5/IV от 18.06.2014 О проекте Закона Республики Беларусь "О внесении дополнений и изменений в некоторые законы Республики Беларусь"